Hemşerilerimiz birlik ve beraberlik iftarında bir araya geldi.

by admin

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı , Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin Ev Sahipliğinde Gerçekleşen İftar programına ilgi yoğun oldu.

İftar Programı İstanbul Bakırköy Wow otelde Bin kişilik salonda verildi.İftar programına hemşerilerimiz işadamlarımız siyaset ve bürokrasiden yoğun ilgi ve katılım oldu.

İftar programına çok sayıda Siyasetçi,İşadadamı, bürokrat ve STK temsilcisi  katıldı.Maliye Bakanı Naci Ağbal ,Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan,Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt  Eğitim Kültür  ve Hizmet Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği genel Başkanı Faruk Kılıçaslan Hemşerilerimize selamlama konuşması yaptılar.

Bakan Ağbal konuşmasında :

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “24 Haziran’dan sonra da bu kadrolar ülkemizi büyütmek, kalkınmamızı daha yukarılara taşımak, refahımızı artırmak için gece gündüz çalışmaya devam edecek. Bu kadrolar milli ve yerli durulunu asla değiştirmeden, ülkeyi büyütecek ve geliştirecek.” dedi.

Konuşmasında Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğine işaret eden Ağbal, bu süreçte milli ve yerli duruşun her daim olduğu gibi bir kez daha gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Bu süreçte başta Bayburt olmak üzere tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Bayburt her zaman farkını ortaya koydu. Bayburt her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında durma, onun ortaya koyduğu milli ve yerli davaya sahip çıkma noktasında hep önlerde kendine yer edindi. Bu süreçte de Bayburt’ta da, İstanbul’da yaşayan Bayburtlu kardeşlerimiz sayesinde İstanbul’da da bir defa daha hep beraber destanı yazacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştireceğiz.”

Naci Ağbal, Bayburt’a yatırımların önümüzdeki dönemde de devam edeceğine dikkati çekerek, katılımcılardan 24 Haziran seçimlerinde Bayburt’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yüksek oyu veren il olması yönünde söz istedi.

Bakan Ağbal, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bir defa daha 24 Haziran gece yarısı Bayburt’ta büyük bir zaferi, coşkuyu hep beraber yaşayacağız.

O gece aynı zamanda Türkiye’nin geleceği, yarınları için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de bir zaferini daha hep beraber yazmış olacağız. Milletçe önümüzde büyük bir fırsat var, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirmek için, Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için 24 Haziran seçimleri çok önemli bir fırsat. 16 yıldır bu ülkede sağladığımız siyasi iktidarın, güçlü, erdemli siyasetin bizleri getirdiği noktaları hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz.

Bugün Türkiye dünya milletleri içinde 16 yıl öncesi ile karşılaştırılmayacak şekilde ileri bir noktada. Bugün Türkiye izlediği dış politika ile, dış politikadaki duruşu ile bütün mazlum milletlerin önünde yer almış, onları korumuş. Bu yönüyle de Türkiye uluslararası camiada büyük takdir topluyor.”

Bakan Ağbal, ekonominin hiçbir zaman olmadığı kadar güçlü olduğuna dikkati çekerek, son 16 yıldır Türkiye’nin 3,5 kat büyüdüğünü, büyümeye de devam edeceğini vurguladı.

Türkiye’nin hiçbir zaman görmediği yatırımı da bu dönemde aldığına dikkati çeken Ağbal, “Önümüzdeki dönemde de Allah’ın izniyle milletimizin teveccühüyle 24 Haziran’dan sonra da bu kadrolar ülkemizi büyütmek, kalkınmamızı daha yukarılara taşımak, refahımızı artırmak için gece gündüz çalışmaya devam edecek. Bu kadrolar milli ve yerli duruşunu asla değiştirmeden, ülkeyi büyütecek ve geliştirecek.” diye konuştu.

Ak Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak,MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap ,Ak Parti Bayburt Milletvekili adayı Fetani Battal,MHP Bayburt Milletvekili adayı İdris Aydın ve Bayburt Üniversitesi Rektörü  Selçuk Coşkun ‘un yanı sıra Bayburt’tan Bir çok bürokrat ve hemşerimiz iftar davetine icabet ettiler.

Çok sayıda Siyasi ve bürokratta  İstanbul’dan katıldı.İşadamı Ethem Sancak, Ak Parti 3. Bölge Milletvekili adayı  Emine Sare Aydın Yılmaz, AK Parti Bahçelievler ilçe başkanı,MHP Bahçelievler ilçe Başkanı ,İlçe Milli eğitim Müdürü,Siyasi Parti Milletvekili adayları ve İşadamları katılım sağladılar.

İftar Programında İsrafil Kahraman ve Faruk Kılıçaslan Birlik ve beraberliğe vurgu yapan birer konuşma yaptılar.

İsrafil Kahraman Vakıf hizmetlerinin gereği olarak Bayburt’a Öğrenci yurdu yapacaklarını açıkladı.Maliye Bakanı Ağbal da Öğrenci yurdunun arsası için dört dönüm yer vereceklerini açıkladı.

İftar Programın da hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

You may also like

Leave a Comment