94.YIL KUTLAMA GECEMİZİ YAPTIK

by admin

Bayburt’un İstiklalinin 94.yılında, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği İstanbul Bağcılar Olimpik spor salonunda kutlama gecesi düzenledi. Her yıl olduğu gibi bu gecede de binlerce Bayburtlu bir araya geldi.

Sunuculuğunu Nur Haktan Aydoğdu’nun yaptığı gece ilk olarak Kız Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle start aldı. Kız halk oyunları ekibinin ardından, Muhsin Bayburtlu gecede sahne alarak yöresel türküleriyle salonu neşelendirdi. Gece Erkek Halk Oyunları ekibi birbirinden güzel oyunlarıyla devam etti. Ve resmi açılış yapılarak saygı duruşu ve istiklal marşımız okundu.

Saygı duruşu sonrası Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur gecenin önemine binaen konuşma yaptı. Polattimur konuşmasında, Dernek olarak 65 yıldır İstanbul’da yaşayan Bayburtlulara tarihsel bilinç, öz değerlerimizden kopmama, kültürel değerlerin korunması ve yaşatılması, şehirlilik bilinci kazandırılması, toplumsal dayanışma ve kaynaşma çabaları, maddi, manevi yardımlar, sportif organizasyonlar ile çeşitli sosyal ve kültürel etkinlik gibi geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her yıl binlerce Bayburtlu kardeşlerimizin katılımıyla geleneksel olarak düzenlediğimiz bu organizasyonun amacı gençlerimizin tarihsel bilincini canlı tutarak onlara bugün yaşadıkları bu güzel toprakların her karışında kanı ve teri bulunan ecdadını hatırlatmaktır. Çünkü DÜNÜNÜ BİLMEYEN BU GÜNÜ ANLAYAMAZ, BU GÜNÜ ANLAMAYAN YARINI GÖREMEZ, GELECEĞİNİ İNŞA EDEMEZ. Gençlerimizin geçmişten dersler çıkarıp geleceğe daha umutla bakmalarını sağlamayı amaçlayan bu organizasyonları büyük coşku içerisinde kutlamaya özen gösteriyoruz, dedi.

Polattimur’un konuşmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bayburt Valisi Hasan İpek, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt belediye Başkanı H.Ali Polat, AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi, B.evler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu günün anlam ve önemine hitaben hemşehrilerimizi birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmacıların ardından Bayburt Valisi Hasan İpek’e, AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi’ye, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya, Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul’a, Güngören Belediye Başkan Yard. Ensar Özcan’a ve Esenyurt Belediye Başkan Yard. Ünsal Kıraç’a gecenin anısına binaen kendilerine birer plaket taktim edildi.

Ayrıca gecenin sponsorları olan Erkul İnşaat, Zühre Giyim, Aytim, Bayburt Seyahat, Tekel Balıkçılık, Sarıhan Gusto, Şençınar Yapı, Kardelen Süt, Topuz Kardeşler Hafriyat, Zayfa Giyim, Syron ve Pınar Yemeğe Şehir ve Ulaştırma Banakı Erdoğan Bayraktar tarafından maket Bayburt saat Kulesi plaketi verildi.

Daha sonra sahne alan Talha Bora Öge güzel sohbetine fıkralar ve şiirler ekleyerek, Türk Halk Müziğinden örnekler sundu.

İSMAİL YK SALONU COŞTURDU

Gecede son olarak İsmail YK sahne aldı ve bir birinden güzel dans hareketleri ile de hayranlarını büyüledi. İsmail YK’nin seslendirdiği şarkılara zaman, zaman hayranları da eşlik etti ve De get Bayburt, Oy Narinni Narinni gibide yöresel şarkılarımızı da okudu. YK hayranları arasından seçtiği gençlerden bazılarını sahneye alarak onlarla dans etti, bir arada çocukları sahneye alıp onlarla sohbet etti ve 7’den 70’e herkesi eğlendirdi.

 

Kurtuluş Gecesine katılan Siyasi ve bürokratlar;

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bayburt Valisi Hasan İpek, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Bayburt Belediye Başkanı H.Ali Polat, Bakırköy 7.Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Metin Özkan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi,Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bayburt Arpalı Beldesi Belediye Başkanı Aydın Irmak, Esenyurt Belediye Başkan Yard.Ünsal Kıraç, Güngören Belediye Başkan Yard. Ensar Özcan, Bahçelievler Belediye Başkan Yard. İ.Hakkı Özhan, Beykoz Belediye Başkan Yard. Metin Torun, Bağcılar Belediye Başkan Yard. Şahin Köse, Bayburt Ticaret Odası Başkanı İbrahim Yumak, BAYSİAD Başkanı Salim Arslanhan, Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya, Silivri Bayburt Derneği Başkanı Özer Manavoğlu, Gazi Osmanpaşa Bayburt Derneği Başkanı Mehmet Akşit, Şair Zihni Bayburt Derneği Başkanı Osman Öztürk, Marmar Bayburt Derneği Başkanı Ali Kemal Birgül, Arnavutköy Bayburt Derneği Başkanı Sedrettin Korkmaz, Sultangazi Bayburt Derneği Başkanı Ercan Saymaz ve Eyüp Bayburt Derneği Başkanı Ercan Tayfur katıldı.

You may also like

Leave a Comment