12. turnuvanın şampiyonu sırakayalar oldu

by admin

25Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvasının bu yılki finali Kocasinan spor sahasında gerçekleşti.

Programın sunuculuğu yapan Bayram Ağdağ, 2001 yılından bugüne kadar turnuvanın ne şartlar altında yapıldığını ve Bayburtlu hemşehrilerimizi bir araya getirme noktasında çok önemli bir faaliyet olduğu söyleyerek final programı başladı.

Açılış konuşmasını yapan Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur yaptığı konuşmada, futbol turnuvasının 2001 yılında başlayıp 2012 yılına gelinen süreçte neler yapıldığını söyledi. Turnuvada kazananın Bayburt olduğunu, futbolcu kardeşlerimizin centilmence fair-play ruhuyla oynalamarını ve final maçına yoğun ilgi alaka gösteren Bayburtlu hemşehrilerimize, turnuvaya katılan köy derneklerine sponsor olan iş adamlarına teşekkür etti. Ayrıca bu yıl ki turnuvanın spor komisyonuna hizmetlerinden dolayı, turnuvanın sponsoruna ve ana sponsoruna desteklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programda Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları folklor ekibi yöresel oyunlarıyla gösteri yaptı. Protokol konuşmaları ve sponsorlara plaket takdiminin ardından Sırakayalar spor ile Alapelit spor arasında oynanacak olan final maçına geçildi. Mücadelenin 90 dakikası 2-2’lik beraberlikle sona erdi ve karşılaşmada penaltı atışlarına gidildi. Penaltı atışları sonucunda rakibine 4-2’lik üstünlük sağlayan Sırakayalar spor final maçını 6-4 kazanarak 12.Geleneksel futbol turnuvasının bu yılki şampiyonu oldu. Maç sonunda her iki takım futbolcuları birbirlerini tebrik ederek centilmenlik rüzgarları esti. Şampiyon Sırakayalar spor kupasını Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurahhamn Polattimur tarafından aldı. Kupayı alan Sırakayalar spor ve taraftarları doyasıya bir sevinç yaşayarak havai fişek patlattılar.

Turnuvaya katılanlar arasında Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Özcan, Bahçeliever Belediye Başkan Yardımcıları Mevlüt Uyan, Zeynel Yıldırım, Esenyurt Belediyesi Başkan Danışmanı Abdullah Yılmaz, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, köy dernek başkanları ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Turnuvanın Şampiyonu:              Sırakayalar spor

Turnuvanın İkincisi:                    Alapelit spor

Turnuvanın Üçüncüsü :               Arpalı spor

Turnuvanın Dördüncüsü             Alıçlık spor

Turnuvanın Centilmen Takımı:  Güzelce Spor

Turnuvanın Antrenörü:               Bünyamin Karamavuş (Ağören spor)

T.Centilmen Oyuncusu:              Mustafa Aydın (Soğukgöze spor)

Turnuvanın Gol Kralı:                  Erkan Aktaş (Sırakayalar spor)

 

You may also like

Leave a Comment