9.SU YAPILAN BİLGİLER YARIŞTI ÇOCUKLAR KAYNAŞTI

by admin

25 Köy Derneğinin katıldığı Yarışmada “ BİLGİLER YARIŞTI ÇOCUKLAR KAYNAŞTI“

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kollarının organize ettiği, “BİLGİLER YARIŞIYOR, ÇOCUKLAR KAYNAŞIYOR” adı altında bilgi yarışmasının 9. İstanbul Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezinde yapıldı. Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Yeni Sahnede yapılan bilgi yarışmasına 25 Köy Derneğinin İlköğretim 6. 7. ve 8. sınıf da okuyan 3 öğrenci ile katıldılar.

 Bilgi yarışmasında, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin ERKUL, Dernek Genel Başkanı Faruk KILIÇASLAN,Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Uyar  açılış konuşması yaptılar. Genel Başkan katılan köylere teşekkür ederek bütün çocukları tebrik edip gönlümüzün birincileri olduklarını söylediler. Ayrıca katılım gösteren Köy Dernek Başkanlarına da ayrıca teşekkür etti.Yarışmacı çocukların aile ve köylülerinin ilgi gösterdiği programda, hemşerilerimiz büyük bir heyecan içinde yarışmayı takip ettiler.  Bayburt Kültür ve Yardım Derneği ile Birikim Dershanesinin ortaklaşa yaptığı bu programa şu köylerimiz katıldılar.

Katılan Köyler

1-Aksaçlı Köyü,2-Alapelit Köyü,3-Aşağıçımağıl Köyü,4-Aydıncık Köyü,5-Bayrampaşa Köyü,6-Çakırözü Köyü,7-Çatalçeşme Köyü,8-Çiğdemtepe Köyü,9-Danişment Köyü,10-Değirmencik Köyü,11-Elmalı Köyü,12-Erikdibi Köyü,13-Helva Köyü,14-İğdir Köyü,15-Kabaçayır Köyü,16-Kalecik Köyü,17-Karayaşmak Köyü,18-Kavacık Köyü,19-Masat Köyü,20-Petekkaya Köyü,21-Pınarcık Köyü,22-Pınarlı Köyü,23-Sırakayalar Köyü,24-Şairzihni Derneği,25-Tomlacık Köyü

Birikim Dershanesinin hazırladığı 20 soru ve sonrasındaki eleme sorular sonucu ilk dört sıra şu şekilde oldu.

  1. İğdir Köyü
  2. Petekkaya Köyü
  3. Çiğdemtepe Köyü
  4. Kabaçayır Köyü

 

You may also like

Leave a Comment