Turnuvada Büyük Finalde Şampiyon Kalecik

by admin

Bahçelievler Kocasinan Stadını tamamen dolduran ve renkli şovlara imza atan her iki takım taraftarları da final maçında adeta futbola doydu… Sunuculuğunu Alaattin Altuntaşın Yaptığı Turnuva Finallerinde Finale kalan Sakızlı ve Kalecik Final Oynadı.Oynanan Maç sonunda Şampiyonluğu Kalecik göğüsledi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği köyler arası futbol turnuvasının 14’üncüsü müthiş bir finale sahne oldu.

2 ay boyunca, 3 grupta 14 takımın mücadele ettiği turnuvada finale çıkan Sakızlı ve Kalecik, dün akşam Bahçelievler Kocasinan stadyumunda karşı karşıya geldi.
Vizyon Türk TV’den canlı olarak yayınlanan final karşılaşmasını izleyenler arasında; Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek,İstanbul Milletvekili Harun Karaca,Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu,Güngören Belediye Başkan Yardımcısı  Ensar Özcan,Bağcılar Belediye Başkan Yard.Sami Kılıç,Baysiad Başkan yardımcısı Yaşar Yerlikaya, Araştırmacı Yazar Naci Memiş,Bayburtgündem Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet Demirer,Bayburt Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kürşat Okutmuş ,İstanbuldaki Sivil toplum kuruluşları Başkanları ve Bayburtlu hemşerilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı:

Kılıçaslan: “Turnuva, gurbette yaşayan Bayburtlulara farklı bir heyecan yaşatıyor”


,İstiklal marşının okunmasıyla başlayan final programı Kalecik Köyü gençlerinin halk oyunları gösterisi ve protokol konuşmaları ile devam etti.


2 aydır dernek yönetimi ile birlikte başarılı bir organizasyona imza atan Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Faruk Kılıçaslan, turnuvaya katılan tüm köy derneklerine teşekkür etti.

Turnuvanın, gurbette yaşayan Bayburtlulara farklı bir heyecan yaşattığını söyleyen Kılıçaslan, “futbol kardeşliğe ve dayanışmaya hizmet ettiği sürece güzel bir spor” dedi.


Final maçı nefes kesti


Bahçelievler Kocasinan Stadını tamamen dolduran ve renkli şovlara imza atan her iki takım taraftarları da final maçında adeta futbola doydu.

Oldukça heyecanlı ve bol pozisyonlu geçen maçta tek eksik goldü. Sakızlı’nın daha atak ve galibiyete daha yakın bir futbol sergilediği final maçını Kalecikspor kalecisinin başarılı kurtarışları penaltıya taşıdı.

0-0 biten final maçını, penaltı atışlarında 4-3’lük üstünlük sağlayan Kalecikspor kazandı ve 14 yıllık turnuvanın 14. Şampiyonu oldu.

Turnuva şampiyonu Kalecikspor, şampiyonluk kupasını kaldırırken, Sakızlı Köyü ikincilik, İğdir Köyü ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Turnuvada ayrıca; en centilmen takım ödülünü Çakırözü ve Erikdibi köyleri, en centilmen futbolcu ödülünü İğdir köyünden İsmail Yazıcı, en başarılı ve centilmen teknik adam ödülünü Kalecik köyünden Celalettin Musullu, gol krallığı ödülünü de yine Kalecik köyünden Enes Musullu kazandı.

Dernek Spor Komisyonu: “Teşekkür ederiz”

Turnuva sonunda, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği spor komisyonu adına kısa bir açıklama yapan Erol Atasoy, turnuvaya katılarak katkı sunan köylere, köy dernekleri ve yönetimlerine, futbolculara, teknik adamlara ve seyircilere teşekkür etti.

2014 yılı futbol turnuvası sıralaması ve ödül alan oyuncularımız şu şekilde sıralandı.

Turnuva Şampiyonu: Kalecik Köyü

Turnuva ikincisi : Sakızlı Köyü

Turnuva üçüncüsü : İğdir Köyü

En centilmen takımlar: Çakırözü Köyü ve Erikdibi Köyü

En centilmen futbolcu : İsmail Yazıcı – İğdir Köyü

Başarılı ve Centilmen Hoca: Celalettin Musullu – Kalecik Köyü

Turnuva gol kralı : Enes Musullu – Kalecik Köyü

You may also like

Leave a Comment