Bayburt Derneği Kadın kolları Bayburt’ta

by admin

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş İstanbul Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları’na Bayburt’ta yapımı devam eden ve hayata geçecek projeleri anlattı.

Projeler hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Memiş bir şehrin daha yaşanılabilir hale getirilebilmesi adına birinci ve en temel mesele o şehrin alt yapısının yapılması olduğunu söyleyerek, “Bütün şehir planlayıcıları bunu bu şekilde ifade eder. Bu işle alakalı olan herkesin ittifakla kabul ettiği budur. Bayburt Belediye Başkanı olduğumuz gün, belki onun arifesinde de hep bunu planladık. Kadim şehir Bayburt, tarih şehri Bayburt, kültür şehri Bayburt. Bu konuda Bayburt ile ilgili söylenen her şey doğrudur” dedi.

Alt Yapı Kentin Oluşması Adına Önemliydi

Alt yapının kentin oluşması adına önemli olduğunu da ifade eden Belediye Başkanı Memiş şöyle devam etti:

“İçme suyu, kanalizasyon ve arıtmanın proje çalışması Benden 2 dönem önce başkanlık görevinde bulunan Bekir Çetin Bey ile yapılmış. Kanalizasyon ve arıtmanın İhalesi bir önceki başkanımız Hacı Ali Bey ile yapılmış, benim başkanlığımla birlikte içme suyunun da ihalesi yapıldı. 2 -2.5 yıl içerisinde bu projeyi tamamladık. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu ile bunların bağlantıları için Bayburt’ta aşağı yukarı 350 km lik kazı yapıldı.”

Atıksu Arıtma Tesisi 1 Yılda Tamamlandı

“Arıtma hemen 1 yıl içerisin de tamamlandı.  Şehrimizin 6 km dışında tesisimiz hizmete açıldı. Bayburt’ta 2 yıldır Çoruh’a şehir merkezindeki hiçbir noktadan kanalizasyon suyu karışmıyor. Bu arıtma tesisimizde son derece modern. Burada hem biyolojik hem de kimyasal arıtma yapıldığı için de koku olmuyor.”

You may also like

Leave a Comment