12.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI START ALDI

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin her yıl geleneksel olarak organize ettiği köyler arası futbol turnuvasının On ikincisinin açılışı, İstanbul Esenler belediye stadyumunda gerçekleştirildi.

13 köy Derneğinin katıldığı ve 2 gruptan oluşan geleneksel futbol turnuvasının açılışını Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Güngören Belediye Başkanı Ş.Yücel Karaman ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahamn Polattimur yaptı.

Kaçkar T.V.’de canlı olarak yayınlanan, sunuculuğunu Alaattin Altuntaş’ın yaptığı açılış programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Marşın ardından Spor Komisyonundaki yöneticiler sahneye çağrılarak takımlara tanıtıldı. Turnuvanın spor Komisyonu; Başkan Murat Gör, Ömer Balcı, Aydın Boğatır, Ayhan Dağ, Naci Türk, Ali Yurdunkulu ve Murat Yerli’den oluştu.

Turnuva Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Halk oyunları ekibinin folkrol gösterisiyle devam etti. Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Abdurrahman Polattimur kürsüye davet edildi.

Polattimur konuşmasında, ‘‘İlk olarak 2001 yılında futbol turnuvamızın ilkini yaptığımız zaman ileriye dönük çok kararlı değildik. Süreç sizlerin sayesinde Allah’a şükür bugünlere kadar geldi. Futbol turnuvasının iyi gidişi bir sonraki yılın devamı anlamına geliyor. Bu sene genel Başkanınız olarak biraz futbol turnuvasına ayak sürttük. Turnuva süreci çok yorucu ve zahmetli geçiyor. Bizim kadar köy dernek başkanları, takım sorumluları ve futbolcu kardeşlerimde yoruluyorlar biliyorum. Ama gönül isterdi ki şu tribünlerde tıpkı 2007-2008 yılındaki gibi coşkulu, dolu dolu olsun. Bunun için Futbol turnuvasını, bir kez daha gözden geçirip geleceğe daha farklı bir bakış açısıyla değerlendirmeye alacağımızı söylemek istiyorum. Spor Komisyonunda ki arkadaşlarımıza teknik direktörlerimizden ve futbolcu arkadaşlarımızdan saygı ve özellikle oyun kuralları çerçevesinde yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu turnuvaya katılan her takımın şampiyon olduğuna biz en kalbi duygularımızla inanıyoruz. Bu düşüncelerle futbolcularımıza oynayacakları müsabakalarında cani yürekten başarılar diliyor saygı ve selamlarımı sunuyorum’’ dedi

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu:

‘‘Bugün burada 12.sinin gerçekleştiği futbol turnuvası hayırlısıyla başlıyor ve hayırlısıyla biteceğine inanıyorum. Müsabakalar katılan tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyor ve kutluyorum. Spor insanların birbirleriyle olan iletişimini arttırmak için yapılır. Spor yapan insanların hayatı her zaman disiplinlidir. Sporu mutlak suretle yaygınlaştırmamız lazım, bende Bayburt Kültür ve Yardım Derneğini spora verdiği önemden dolayı kutluyorum. Burada bir seri müsabakalar yapılacak ama bir şeyi unutmamız gerekiyor ki biz kardeşiz değerli dostlarım. Bütün müsabakalara katılan takımlara hepsine birebir centilmenlik madalyası verilerek, müsabakaları böyle sürdürüleceğini ümit ediyorum’’ dedi.

Güngören Belediye Başkanı Ş.Yücel Karaman:

Bu tür spor programlarını derneklerimiz, İstanbul’da büyük şehirde bu keşmekeşin içerisinde birbirlerini kaybeden insanları buluşturmak için yapıyorlar. Bu yüzden Bayburt gibi güzel bir ilimizin güzel insanlarının İstanbul’da birbirilerini tanıması açısından bu programı çok önemli buluyorum. Güngören Belediyesi olarak turnuvaya her yıl elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Programı düzenleyen başta Bayburt Kültür ve Yardım Derneğine, köy dernek Başkanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Genç arkadaşlarıma ve kendisini genç hisseden sporcu arkadaşlarımızın tamamına başarılar diliyorum rabbim birlik beraberliğimizi arttırsın inşallah diyor saygılar sunuyorum’’ dedi.

Konuşmacıların ardından turnuvaya katılan futbol takımları tek tek sahneye davet edilerek plaketleri takdim edilip fotoğraf çektirdiler. Takımların sahneye gelmelerinin ardından turnuvanın açılış maçını oynayacak iki takımın kura çekimine geçildi. Kura çekimini Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu yaptı. Çekilen kura sonucunda açılış maçı Arpalıspor ve Güzelcespor arasında oynandı. Turnuvanın başlama vuruşu Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur ve Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Özcan tarafından yapıldı. Çekişmeli geçen ve karşılıklı net pozisyonların olduğu karşılaşmada Arpalıspor, Güzelcespor’u 2-1 yenerek turnuvaya galibiyetle başlamış oldu.

Turnuvaya katılan köy takımları ise şu isimlerden oluştu;

A GRUBU

Kalecik Köyü, Soğukgöze Köyü, Sarıhan Köyü, T.Ağören Köyü, Ağören Köyü, Alıçlık Köyü ve Elmalı Köyü.

B GRUBU

Kıratlı Köyü, Alapelit Köyü, Güzelce Köyü, Sırakayalar Köyü, Arpalı Köyü ve Göldere Köyü

You may also like

Leave a Comment