BAĞCILAR ŞUBESİ KONGRESİNİ YAPTI

by admin

Bayburt Kültür ve yardım Derneği Bağcılar şubesi olağan kongresini yaptı.Bayburt Kültür ve yardım Derneğinin 17 Kasımda yapacağı Kongre öncesinde Şube Kongrelerini tamamladı .Bayburt Kültür ve yardım Derneği Genel kongre öncesinde Bağcılar şubesinde Delege seçimleri yapıldı.

Bağcılar şube Kongresinde şehitlerimize saygı duruşu yapılmasının ardından Divan Başkanı ve Üyeleri seçildi.Divan Başkanlığına Bayburt Kültür ve yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur,Divan üyeliklerine Sait Kaymak ve  Tahir Aydın seçildi.

Bağcılar Şube Başkanı Hicabi Durmuş Faaliyet raporunu ,Başkan yardımcısı Zekeriya Anzerli  Derneğin Mali tablosunu açıkladı.

Kongrede Delege seçimlerinin ardından Dernek yönetimi ne Başkan Hicabi Durmuş ve Yönetimi seçildi.

Seçimlerin ardından Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur haziruna bir konuşma yaptı Konuşmasında:2005 Yılında bu makama geldiklerinde Dernekçiliğin temeline inmek istediklerini ve bu arada epey zaman kaybettiklerinden bahsederek,1947 Yılında kurulan 65 Yıllık bu Derneğin 1970 ve 1980 li yıllardaki olumsuzluklardan bahsetti.

İstanbulda 39 ilçe olduğunu 26 ilçede Köy Dernekleri bulunduğunu söyleyerek, bu derneklerle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bağcılar şubesinde Bayburt halk oyunları çalışmalarında yaklaşık 700 evladımıza Bayburt halk oyunlarını öğrettiklerini söyledi.

Bağcılar şubesinin Bilgi yarışmalarına ve her etkinlikte yer almasından dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Kongre Genel Başkan Abdurrahman Polattimur un konuşmasından sonra  hatıra fotağrafı çekilmesinin ardından sona erdi..

You may also like

Leave a Comment