15.Futbol turnuvasında şampiyon Helvaspor

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin organize ettiği “15. Geleneksel Futbol Turnuvası” finali 14 Haziran 2015 Pazar günü saat 17.00-20.00 arsı Kocasinan Futbol Sahasında yapıldı. Konursu spor ve Helva sporun oynadığı final maçında Şampiyonluk kupasını alan taraf Helva spor oldu.

Turnuva İstiklal Marşımız ve saygı duruşuyla başladı.sanatçılarımız Muhsin,Devran ve Sehlan’ın türküleriyle açılışına başlanan turnuva finali televizyondan da naklen yayınlandı.

Takımların 15. Köylerarası Turnuva sonuçları şöyle oldu.1. Helva (Şampiyon)    2.  Konursu     3. Güneşli  4.  SakızlıEn centilmen takım: KarayaşmakEn başarılı hoca: Necati Elmalı-Helva Gol krallığı 6 golle: Ercan Demir-Sakızlı ve Hatem Güzel-Helva

Sunuculuğunu Alaatin Altuntaşın yaptığı Turnuva Maçında Şampiyona Kupasını Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş verdi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Faruk Kılıçaslan’ın yaptı. Daha sonra Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş konuşma yaparak gurbette 15 yıldır devam eden bu etkinliğin önemini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.    Final Maçını Konursu ve Helva takımlarının yaptığı maçta başlama vuruşunu protokol üyeleri ve Milli futbolcumuz Umut Bulut yaptılar. Türkiye Futbol Federasyonu hakemlerinden Şenol Susam, Nihat Apaydın ve bayan hakem Ceylan Ateş’in yönettiği maçta Helva Köyü 41. Dakikada Oğuz İpek’in attığı golle rakibi Konursuyu 1-0 yenerek 15. turnuvanın şampiyonu oldu. Vizyontürk televizyon ekranından canlı olarak yayınlanan final maçını Erol Atasoy sunarken, Esen Bayburt başkanı Turan Yılmaz hoca yorumları ile ekran başındaki izleyenlere değerlendirmeler de bulundu.

Final programına Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş,Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu,Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Özcan,Ziraat Bankası Hadımköy Şube Müdürü Hikmet Atasoy,Bahçelievler Belediye Meclis üyesi İsmail Hakkı Özhan,İstanbul AK Parti il yönetim kurulu üyesi Cemal Sarıhan,Milli Futbolcumuz Umut Bulut,Bağcılar Yıldıztepe Mah Muhtarı Bayram Kırmızı,Bahçelievler Mah Muhtarı Ahmet Özhan,Beylikdüzü Kavaklı mah muhtarı Necip Özhan,Bayburt Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Demirel,Bayburt Postası Gazetesi imtiyaz sahibi Kürşat Okutmuş,Araştırmacı Yazar Naci Memiş,BAYSİYAD Başkanı yardımcısı Yaşar Yerlikaya,Marmara Bölgesi Bayburt Dernek Başkanı Ali Kemal Birgül,Kocasinan Spor Başkanı İsmail Ayhan,Esen Bayburt Başkanı Turan Yılmaz,Osmanlı Otağı 1071 Kültür ve Gençlik Dernek Başkanı Zafer Atasoy,Büyükçekmece Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesi Suat Çelik,Sanatçılarımız Muhsin Bayburtlu, Sehlan Burak ve Necmi Devran,Eyüpsultan Bayburt Derneği Başkanı Tevfik Nergis,Ağören Köyü Dernek Başkanı Mehmet Karakullukçu,Aşağıçımağıl Köyü Yukarı Mah Dernek Başkanı Emin Karamemiş,Başçımağıl Köyü Dernek Başkanı İbrahim Akbal,

Bayrampaşa Köyü Dernek Başkanı Uğur Aktürk,Çakırözü Köyü Dernek Başkan Vekili Harun Kaymak,Çerçi Köyü Dernek Başkanı Kadir Soydaş,Çiftetaş Köyü Dernek Başkanı Recep Aygün,Dağtarla Köyü Dernek Başkanı Musa Yıldız,Danişmend Köyü Dernek Başkanı Yener Pınar,Değirmencik Köyü Dernek Başkanı İsmail Kurban,Erikdibi Köyü Dernek Başkanı yardımcısı Mustafa Bayansal,Güneşli Köyü Dernek Başkanı yardımcısı Mahmut Altuntaş,Hacıoğlu Köyü Dernek Başkan yardımcısı Hüseyin Purut,Helva Köyü Dernek Başkanı Enver Güzel,Kalecik Köyü Dernek Başkanı Bedir Muslu,Karayaşmak Köyü Dernek Başkanı Erol Atasoy,Kavaklı Köyü Dernek Başkanı İlhan Güneş,Koçbayır Köyü Dernek Başkan yardımcısı Ernail Türk,Konursu Köyü Dernek Başkanı Murat Esentürk,Kurbanpınar Köyü Dernek Başkanı Ahmet Akbayram,Masat Köyü Dernek Başkanı Süleyman Şahin,Petekkaya Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Yavuz Atıcı,Pınarcık Köyü Dernek Başkanı İdris Çamur,Sakızlı Köyü Dernek Başkanı Suat Kocatürk,Sancaktepe Köyü Dernek Başkanı Kemalettin Karslı,Bayburt Kültür ve Yardım Dernek  Yönetim Kurulu üyeleri Alaattin Altuntaş, Müstekim Aydın, Necmettin Emirali, Tahir Delibaş, Rıza Deveci, Erol Atasoy, Mecithan Okumuş, Durmuş Sağlık, Ahmet Özhan, Kadir Soydaş, İbrahim Akbal, İdris Çamur, Süleyman Şahin, Ensar Kocabey, İlhan Güneş, Remzi Dursunkaya, Gökhan Subay ve Hasan Kurt,Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Bağcılar Şube Başkanı Hicabi Durmuş,Bayburt Kültür ve Yardım Derneği B.evler Şube Başkanı Savaş Mercimek,Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Esenler Şube Başkanı Hikmet Emirali,Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Erkul  ve Hmeçerilerimiz katıldı.

Mazeretlerinden dolayı programa katılamayıp telgrafla kutlayanlar; Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç.

Turnuvadaki final maçı sonrası takımlara kupaları ve madalyalarının takdim edilmesinin ardından sevinç gösterileri ve fotoğraf çekimlerinden sonra final sona erdi.

You may also like

Leave a Comment