96.YIL 21 ŞUBATI BAĞCILARDA KUTLADIK

by admin

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü nedeniyle her yıl geleneksel olarak Bağcılar’da gerçekleştirilen ve Bayburtluların gurbetteki en büyük buluşması olarak kabul gören 21 Şubat Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Başbakan Erdoğan’ın katılmadığı programın ağır topları Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu. Her iki isimde salondan büyük alkış aldı.

Ak Parti’li Belediye Başkanları ve siyasilerin yoğun katılım gösterdiği gecede, Bayburt MHP Belediye Başkan Adayı İdris Aydın ve MHP heyeti sevgi gösterileri ve tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Gecenin en heyecanlı ismi ise kuşkusuz Bayburt Kültür ve Yardım Derneği’nin yeni Başkanı Faruk Kılıçaslan’dı.

“Bugünleri 1947 yılında atılan tohumlara borçluyuz”

Tüm dernek ve köy başkanlarını, yeni seçilen yönetim kurulunu tek tek yanına çağıran Kılıçaslan, gecede yaptığı konuşmada, kendisinden önce görevi yürüten 14 başkana teşekkür ederek, şunları söyledi:

“1947 yılında kurulan derneğimizi bu günlere taşıyan geçmiş başkanlarımıza, abilerimize teşekkür ediyorum. Bugün burada, bu güçle ve coşku ile toplanabiliyorsak, bunu 1947 yılında atılan tohumlara borçluyuz. Evet, burada bir araya toplanıyoruz ama hepimiz memleket hasreti yaşıyoruz.”

Özellikle emekli olan Bayburtlulara, nüfuslarını Bayburt’a aldırmaları yönünde ricada bulunan Başkan Kılıçaslan, Bayburt’ta ki olgun ve seviyeli siyasi mücadeleye de övgüler yağdırarak, adaylara başarılar diledi.

Gecede bir konuşma yapan Bayburt Belediye Başkan H. ALİ Polat ise, özellikle salonda bulunan ve Bayburt Belediyesi’ne destek veren ilçe Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Başkan Polat’ın, bir de iddiası vardı:

“Görevde olduğum süre içerisinde, İstanbul belediyelerinden her türlü desteği aldık. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde hiçbir ilin bizim İstanbul Belediyelerinden aldığı desteği aldığını düşünmüyorum.”

Özbek: “Bayburt merkez nüfusu 50 binin üzerine çıkacak”

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, özellikle Bayburt Üniversitesi ve Bayburtluların nüfuslarını Bayburt’a aldırmaları neticesinde, kısa zamanda Bayburt merkez nüfusunun 50 Binin üzerine çıkacağını söyledi.

Gece, plaket sunumları, toplu fotoğraf çekimi ve sahneye çıkan sanatçılar eşliğinde son buldu.

Geceden Notlar:

–      Geceye Bakan İdris Güllüce,Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer,İstanbul Milletvekilleri Ünal Kacır ve Harun Karaca,Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra;Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu,Kağıthane Belediyesi Başkanı Fazlı Kılıç, bir çok siyasi ve bürokrat katıldı.

–      Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen, Gökçedere Belediye Başkanı Necmettin Bakır’da geceye katılanlar arasındaydı.

–      Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve Bayburt Garnizon Komutanı Albay Mehmet Nail Yiğit’te geceye Bayburt’tan katılan diğer isimler oldu.

–      Geceyi sunan Nur Haktan ve Bayburtlu radyocu Talha Bora Öge’nin performansı beğeni topladı…

–      Sahneye sırasıyla çıkan Bayburtlu sanatçılar Sehlan Burak, Nuray Şimşek ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Türk Halk Müziği Korosu beğeniyle dinlendi…

–      Gecenin sürprizi ise muhteşem 6’lı olarak anons edilen eski tüfeklerin sahne alması oldu… İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay, Belkıs Akkale, Nuray Hafiftaş, Bedri Ayseli ve Süreyya Davulcuoğlu’nun birlikte çıktığı sırada, gecenin en coşkulu anları yaşandı. Muhteşem 6’lının sahneye çıkışta ilk söyledikleri “De get Bayburt” türküsü sırasında, neredeyse salonda ki tüm telefonlar çekim için birbiriyle yarıştı.

 

You may also like

Leave a Comment