BİLGİLER YARIŞTI, ÇOCUKLARIMIZ KAYNAŞTI

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kollarının geleneksel hale getirdiği bilgi yarışmasının bu yıl altıncısı Bahçelievler Yeni Sahne Salonunda yapıldı.

Birikim Dershanesinin sponsorluğuyla yapılan yarışmada 18 köy derneğinin katıldığı yarışmada birinci olabilmek için dernekler tatlı bir yarış içerisine girdiler. Yarışmanın Birincisi Aydıncık köyü Derneği, İkinci Hacıoğlu Köyü Derneği ve Üçüncü Masat Köyü Derneği oldu. Yarışmaya katılan diğer köy dernekleri ise Ağören derneği, Arslandede derneği, Kalecik derneği, Pınarlı derneği, Çatalçeşme derneği, Çerçi derneği, Göldere derneği, Kalecik derneği, Balca derneği, Taşçılar derneği, Kavacık derneği, Eyüp Sultan Bayburt derneği, Bağcılar şubesi, Bahçelievler şubesi, ve Esenler şubesi.

Sunuculuğunu Nur Haktan Aydoğdu’nun yaptığı programda, yarışmadan hariç çeşitli gösterilerde oldu. TRT Çocuk programında gösteriler yapan Paytak (Kerem Eser) ilizyon şovuyla izleyicilere keyifli ve heyecan dolu anlar yaşattı.

Yarışmada birinci olan Aydıncık köyüne, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği genel Başkanı Abdurrahman Polattimur tarafından birer altın, birincilik kupası, birincilik madalyası, Birikim dershanesinde bedava eğitim hakkı ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

İkinci Hacıoğlu Köyüne, , Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Şadi kekeç tarafından ikincilik kupası, madalyası,%75 indirimli dershane eğitim hakkı ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Üçüncü Masat köyüne de Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı H.İbrahim Emirali tarafından üçüncülük kupası,madalyası, %50 indirimli dershane eğitim hakkı ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Ayrıca tüm katılımcı köy derneklerine ise de katılım madalyaları, Birim Dershanesi tarafından %25 indirim ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur yaptığı konuşmasında; Bilgi yarışması 2006 yılından buyana genel merkezimizin bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Kollarımızın bir projesiydi. Bu proje amacına uygun olarak her yıl kendini yenileyerek devam etmektedir. Bu faaliyetin Gençlerimiz tarafından yoğrularak bir yerlere taşınması bizleri gerçekten mutlu ediyor. Bu tür yarışmalar Bayburt Derneğinin eğitim sektöründe söz sahibi olması adına yapılan faaliyetler değildir.  Bir ilin Sivil toplum kuruluşları ne amaçla hizmet adına kurulmuşlarsa o sektörün içinde çok güçlü ve verimli faaliyetler yaptıkları zaman kazanan o il olur. Bayburt Derneğinin asli görevi sosyal ve kültürel açıdan faaliyetler yapıp insanlarımızı bir araya getirmektir.

Bugün bu yarışmanın temel noktasında sadece eğitimin yanı sıra, çocuklarımızı bir araya getirme vardır. 10-11-12 yaşlarındaki çocuklarımız birbirlerini tanıyacaklar kaynaşacaklar mail adreslerini telefonlarını alacaklar iletişim halinde olacaklardır. Dedi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Emirali ise yaptığı konuşmasında;

         Bugün burada 2006 yılından bugüne geleneksel hale gelen bilgi yarışmamızın 6.sını düzenlemekteyiz. Gençlik Kollarımızın kuruluşundan buyana amacı; kültürümüzü yaşatmak, yozlaşan genç neslin sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek, onları bir çatı altında toplayarak kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle bir araya getirip kaynaştırıp tanıştırmak, bu noktada en büyük hedeflerimiz olmuştur. Bildiğiniz gibi eğitimin ve STK’ların önemi her geçen gün artmaktadır. Bu önemin bilincinde olan Bayburt derneğimiz ve Gençlik Kollarımız her sene bu yarışmayı icra ediyor. Eğitime ve gençliğimize, esasında klişe lafların ötesinde gereken önemi vermeliyiz ve bu noktada yapmış olduğumuz bu program bahsetmiş olduğum önemi vurgulamak için, gençlerimizi derneğimizin çatısı altında toplamak, onları kaynaştırmak ve neticesinde de değişen ilgi alanlarını tekrar öze, kültüre ve eğitime adapte etmek için yapılmaktadır. Bunları yapmamız için herkesin bir nebzede olsa desteğine ihtiyacımız var. Bugün programımıza katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederek saygıyla selamlıyorum, dedi.

You may also like

Leave a Comment