33.OLAĞAN KONGREMİZİ YAPTIK

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 33.olağan genel kurul kongresini Bahçelievler Yeni sahnede gerçekleştirdi.

Kongre şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Yoğun katılımın olduğu kongreye İki başkan adayıyla girildi. Adaylar Mevcut Başkan Abdurrahman Polattimur ve Faruk Kılıçaslan oldu.

Abdurrahman Polattimur’un teklifi ile Divan Başkanlğına Suat Müftüoğlu, Başkan Yardımcılığına Lütfi Sülo, Katip üyeliklerine de Mehmet Kocabey ve Özhan Bırnı oy çokluğu ile seçildiler. Kongrede kullanılan oy sayısı 498 olup 20 oy geçersiz sayılarak 358 oy Abdurrahman Polattimur, 120 oy ise Faruk Kılıçaslan aldı. Bu sonuçla Abdurrahman Polattimur ve arkadaşları üst üste dördüncü kez göreve seçildiler.

Kongreye Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 11. Genel Başkanı Mustafa Haşlak, 12. Genel Başkanı Suat Müftüoğlu, 13. Genel Başkanı Hayrettin Altuncu, Eski Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Eski Alemdağ Belediye Başkanı Mehmet Yaşa, Güngören Bel.Bşk. Yard. Ensar Özcan, Esenyurt Bel.Bşk. Yard. Ahmet Temel, BAYSİAD yönetim kurulu Başkanı Salim Arslanhan, Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya, Anadolu Yakası Bayburt Derneği Lütfi Sülo, Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı A.Kemal Birgül, köy dernekleri Başkanları ve çok sayıda Bayburtlu hemşehrilerimiz katıldı.

Kongrede 11.genel Başkan Mustafa Haşlak, divan teşkilinin temayüllere ve derneğin geleneklerine aykırı olduğunu ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

13.Genel Başkan Hayrettin Altuncu ise, Birbirimizi kırmadan isim vermeden rencide etmeden kongrenin gerçekleştirilmesini ve görevi devralacak yönetimin hep arkasında olacağını ifade etti.

Anadolu Yakası Bayburt Derneği Lütfi Sülo, Mevcutta ki yönetimin yaptığı etkinlikleri kıskandığını aidatları vermeyerek de bir şey talep etme haklarının olmadığını dile getirdi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur’da bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Bayburt’ta Sivil toplum bilincini arttırmak, örgütlü toplum anlayışı ile çalışan, kararlara ortak ve yönetime destek olan sivil girişimi geliştiren, nicelikten ziyade nitelikli dernek faaliyetlerini önceleyen çağdaş bilim teknolojisini ve vazgeçilmez insani ve ahlaki değerleri benimseten örnek bir sivil toplum kuruluşu anlayışıyla. Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 64 yıldır İstanbul’da yaşayan Bayburtlulara tarihsel bilinç, öz değerlerimizden kopmama, kültürel değerlerin korunması ve yaşatılması, şehirlilik bilinci kazandırılması, toplumsal dayanışma ve kaynaşma çabaları, maddi, manevi yardımlar, sportif organizasyonları ile çeşitli sosyal ve kültürel etkinlik gibi geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürmektedir. Sizlerin teveccühü ile göreve geldiğimiz 11 Kasım 2005 yılından bu güne Geleneksel hale getirdiğimiz bir çok faaliyeti hep beraber icra ederek Bayburt ve derneklerimizin ismini İstanbul da sürekli gündemde tutmaya hep beraber başardık. Çalışmalarda maddi ve manevi katkısı olan herkese sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Kongrede Son olarak söz alan Faruk Kılıçaslan şunları söyledi, Mevcut başkanın aday olmayacağı için adaylığını koyduğunu ve gidenin arkasında ağlamayacaklarını söyledi. Bir bahaneyle genel Başkanımız geri döndü ama biz Bayburtlular olarak verdiğimiz sözün arkasında durmalıyız. 1947’de kurulan Bayburt Kültür ve Yardım Derneğini her platformda görmek istiyoruz. Genel Başkanlığa seçilirsek tüm dernek Başkanlarının katılımıyla tüzükte değişiklikler yapacağız. Abdurrahman Polattimur’un 4 yıl yöneticilik 6 yıldır da Başkanlık yaptığına dikkat çeken Kılıçaslan, Derneğin yeni renge ve heyecana ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Ayrıca bugüne kadar da mevcuttaki yönetimin yaptığı çalışmalarını da alkışladıklarını ama kendilerinin bu çıtayı biraz daha yukarı çıkaracaklarını söyleyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Faruk Kılıçaslan’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu;

Faruk Kılıçaslan, Dursun Ali Camadan, Fazlı Aydın, Kemalettin Karslı, Necmettin Emirali, Necmi Tayfur, Özhan Bırnı, Sami Hacıarifoğlu, Sehlan Burak, Tahir Delibaş, Ziyaettin Yazıcı, Kadir Selman, Mehmet Akşit, Dursun Ali Görgün, Bayram Kırmızı, Recep Daştan, Mehmet Karakullukçu, Rahman Can, Fikret Yolcu, Gülbek Taştan, Mahmut Akbal, Şakir Şahin, Süleyman İspirli, İlhami Battal, Şener Çakır, Halil Kılıçlı ve Bilal Battal.

Abdurrahman Polattimur’un ise yeni yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu;

Abdurrahman Polattimur, Kemal Yetişen, Ahmet Tekel, Hamdi Türk, Ali Erkul, İhsan Develi, Ekrem Bingöl, Şadi Kekç, Alaattin ALtuntaş, İbrahim Akbal, İmdat San, Bayram Ağdağ, Yılmaz Kaya, Gürsel Kocabey, Ömer Balcı, Aydın Başyiğit, Zarif Türk, Kadir Soydaş, Suat Çelik, Kürşat Arı, Hayrettin Gülümser, Aydın Boğatır, Ayhan Dağ, Murat Gör, Muammer Kocabey, Özcan Kacır, Murat Yerli ve Suat Tokdemir.

Kongrenin sonucunda kazananın da kaybedenin de olmadığını kazananı Bayburt olduğunu her iki aday tarafından dile getirilerek genel kurul sona erdi.

You may also like

Leave a Comment