BAŞKANIMIZ 33.OLAĞAN KONGRE ÖNCESİ 56 DERNEĞİN KATILIMIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 33. Olağan kongresi öncesi derneklerle İstanbul Bahçelievler Öğretmen evinde sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Şubelerin ve Gençlik Kollarının kongrelerini tamamlayan Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 20 Kasım 2011’de yapılacak olan büyük kongre öncesi ilçe, belde ve köy dernekleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Toplantıya başka bir program nedeniyle İstanbul’da bulunan Bayburt Belediye Başkanı H.Ali Polat, Şair Zihni Bayburt Derneği Başkanı Osman Öztürk, Gaziosmanpaşa Bayburt Derneği Başkanı Mehmet Akşit, Silivri Bayburt Derneği Başkan Yard. Emin Çavdar, EsenBayburtspor Kulüp Başkanı Özhan Bırnı, Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya, Avcılar Bayburt Derneği Başkanı Sezgin Çamur, Aksaçlı Derneği Başkanı Süleyman İspirli,Alapelit Derneği Başkanı Köksal Tosun, Alıçlık Derneği Başkanı Mehmet Ersoy, Armutlu Derneği Başkanı Yaşar Yılmaz, Balca Derneği Başkanı Salih Türk, Çakırbağ Derneği Başkanı Gülbeg Dağtan, Çatalçeşme Derneği Başkanı Cem Kaya Ilgaz, Çayıryolu Derneği Başkanı Beyhan Akkoyunlu, Çerçi Derneği Başkan yard. Kadir Soydaş, Çiftetaş Derneği Başkanı Müstekim Aydın, Dağtarla Derneği Başkanı Bayram Kırmızı, Danışment Derneği Başkanı Orhan Pınar, Değirmencik Derneği Başkanı, Devetaşı Derneği Başkanı Enver Demirel, Elmalı Derneği Başkanı Yusuf Ataş, Erikdibi Derneği Başkanı Yusuf Topçu, Eymür Derneği Başkanı Necmeddin Görgün, Göloba Derneği Başkanı Recep Daştan, Güllüce Derneği Başkanı Samih Demir, Güneşli Derneği Başkanı Alaattin Altuntaş, Hacıoğlu Derneği Başkanı Aydın Boğatır, Işıkova Derneği Başkanı Sebahattin Karaaslan, İğdir Derneği Başkan yard. Mürsel Yazıcı, Kabaçayır Derneği Başkanı Hükmü Türkoğlu, Kalecik Derneği Başkanı Kenan Oğuz, Karayaşmak Derneği Başkanı Erol Atasoy, Kavacık Derneği Başkanı Mustafa Pekmezci, Konursu Derneği Başkanı Murat Esentürk, Masat Derneği Başkan yard. Süleyman Şahin, Ozansu Derneği Başkanı Bünyamin Demir, Petekkaya Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan, Pınarlı Derneği BaşkanıAli Kaygusuz, Sancaktepe Derneği Başkanı Kemalettin Karslı, Sırakayalar Derneği Başkanı Hamdi Türk, Taşçılar Derneği Başkanı Ali Erkul, Tomlacık Derneği Başkanı Necmi Tayfur, Yoncalı Derneği Başkanı Gülbeg Aydın, Y.Kırzı Derneği Başkanı Ercan Durmuş, Gençlik Kolları Başkanı H. İbrahim Emirali, Bahçelievler Şube Başkanı Mehmet Kocabey, Bağcılar Şube Başkanı Hicabi Durmuş, Esenler Şube Başkanı Aydın Dağ, Çorlu Şube Başkanı Ahmet Akbalık, Bayırtepe Derneği Başkanı Halim Soğancı, Bayrampaşa Derneği Başkanı Temel Akkuzu, Başçımağıl Derneği Başkanı İbrahim Akal, Kavaklı Derneği Başkanı Beşir Kani ve Y.Dikmetaş Derneği Başkanı Şener Çakır katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur şunları söyledi. 2005 yılından bugüne kadar genel bir değerlendirme yaparak, derneğin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. 1947 yılında kurulan ve Bayburtluların gözbebeği olan Bayburt Kültür ve Yardım Derneğine her Bayburtlunun sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Polattimur, 20 Kasım 2011 tarihinde yapılacak olan 33. Olağan genel kurulda tekrar göreve talip olmayacağını açıkladı. Görev süresi içerisinde yapılan tüm çalışmalarda derneğin yanında olan herkese teşekkür etti.

Abdurrahman Polattimur’un ardından Bayburt Belediye Başkanı H.Ali Polat’ta bir konuşma yaparak, Bayburt Kültür ve Yardım Derneğine İstanbul belediyeleriyle ortaklaşa yürüttükleri Bayburt’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında genel bir bilgi sundu.

Katılımcı dernek başkanlarından söz alan G.O.P. Bayburt Derneği Başkanı Mehmet Akşit, Devetaşı Köyü Derneği Başkanı Enver Demirel, Masat Köyü Derneği Başkanı Yard. Süleyman Şahin, Petekkaya Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan, Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya, Çorlu Şube Başkanı Ahmet Akbalık ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkan yard. Ahmet Tekel bu birlikteliğin daha ileriye taşınması gerektiğini ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin yaptığı faaliyetlerin daha da büyültülerek hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ortak kanaat olarak belirttiler.

Yönetim kurulu adına katılımcılara Bayram Ağdağ’ın teşekkür konuşmasıyla toplantı sona erdi.

You may also like

Leave a Comment