BAŞKAN KRT TV DE DEMİRYOLU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİ BELİRTTİ

by admin

Karadeniz TV’de yayınlanan Ne var ne Yok programına katılan Prof. Dr. Fazıl Çelik, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur ve Tirebolu Demiryolu dernek başkanı M.Çınar Çetinkaya demir yolu projesini tartıştılar.

Programda Trabzon  Erzincan arası yapılacak olan demiryolu projesinin, Tirebolu, Gümüşhane, Erzincan’dan mı yoksa Trabzon, Of, Çaykara, Bayburt, Erzincan üzerinden mi geçmesi gerektiği konusunda Tartışmaların yapıldığı programda Pr.Dr.Fazıl Çelik Demiryolunun Tirebolu,Gümüşhane üzerinden Geçmesinin Daha masraflı olduğuna işaret ederek Projenin Trabzon , Of, Bayburt Üzerinden geçmesini savundu. Çınar Çetinkaya’da Trebolu’dan geçmesi konusunda Dernek kurduklarını ve projenin bu yönde olmasını savundu. Abdurrahman Polattimur Demir yolu projesinin Pr.Dr.Fazıl Çelik’in yaptığı araştırma ve çalışmalarının Ülke Menfaatine Uygun olduğunu ifade etti ve Bayburt’ta Hayvancılık, tarım konusunda bilgi verdi. Programa telefonla katılan Gümüşhane Milletvekili Demiryolunun ekonomik değil sosyal bir Proje olduğunu Rantabl olmasa da gümüş haneden geçmesi gerektiği üzerinde durdu.

Programa Telefonla Katılan Bayburt Belediye Başkanı ise Demir yolunun Ülke Menfaatleri için Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Olması gerektiğini ifade etti. Harita üzerinden Demiryolu Projesini izah etmeye çalışan Prf.Dr.Fazıl Çelik programın kısa süresi içinde anlatıldığı bu konuda gelecekte daha çok program yapılması gerektiğini ifade etti.

You may also like

Leave a Comment