21 Şubat Şehitlerimizi AYASOFYA Camiinde yad ettik.

by admin

21 Şubat Bayburt’un kurtuluşu,Şehitlerimiz için Ayasofya camiinde Kuran okundu,Dualar edildi.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yılı dolayısıyla İstanbul Ayasofya  Camiinde Şehitlerimiz için dualar edildi.

      Fethin sembolü Ayasofyada,Kop Şehitleri ve Bayburt’un kurtuluşu esnasında şehit düşen tüm vatan evlatları için,Mevlit okutulup dualar edildi.

Ayasofya Camii İmamlarından Ferruh Muştuer,Şehitlerimiz içim Kuran tilaveti ve Dua okudular.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği bu yılda  21 Şubat Şehitlerini yine unutmadı.

        Bayburtlu Hemşerilerimizle Fethin sembolü ,Fatihin emaneti Ayasofya Camii şerifinde,dualar edildi.Camii çıkışında ikram yapıldı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği genel Başkanı Hicabi Durmuş,bu yıl Şehitlerimizi,İstanbul’da Fethin sembolü,Fatihin Emaneti olan bu güzel ve tarihi mekanda hemşerilerimizle buluşarak dualar ettik.Şehitlerimiz 103.yıl olması hasebiyle 103 hatim yapıldı.Şehitlerimizin ruhuna gönderildi.Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık ,unutturmadık.

       Her 21 Şubat Bayburt’un Kurtuşu gününde geleneksel hale gelmiş olan Kop savunmasında ve Bayburt’un kurtuluşu sırasında Şehit olan ve Tüm Ülkemizdeki şehitlerimiz için Kuranı kerim okuyup dualar ediyoruz dedi.

Camide yapılan Programın ardından Hemşerilerimiz günün hatırası olarak Camii çıkışında fotoğraf çektirdiler ve program sona erdi.

You may also like

Leave a Comment