BAHÇELİEVLERDE BAYBURT GÜNÜ

by admin

İstanbul Bahçelievler Ramazan etkinlikleri alanında,her yöre bir gün düzenliyor.Ramazan ayında bir günde Bayburt için ayrıldı ve bu günde Bayburt günü adında bir akşam programı yapıldı.Program Bayburt Kültür ve yardım Derneği tarafından organize edildi.

Program Bayburt halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı.Halk oyunlarının gösterisinin ardından

Bayburtlu sanatçımız Musa Küçük sahne aldı ve Bayburt türküleri  eşliğinde salonu coşturdu.

Aydın Boğatır ve ekibi bir tiyatro gösterisi yaparak izleyicileri mest ettiler.Tiyatro oyunun da Berberi canlandıran Aydın Boğatır ve çırağı Erdoğan Türk müşteri beklerler o sırada dükkana iki müşteri gelir biri(Halilibrahim Kekeç VE İhsan Çınar )Olurlar,Berber süpürge fırçasıyla köpükleyip satırla traş etmeye kalkınca seyirciler gülme krizine yakalandılar.

Programda bir konuşma yapan Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur,Bayburtlu hemşerilerimizin bu etkinliğe katılmasının ,Bayburtlunun birlikteliği sağladığını ifade ederek,Derneğin hazırladığı programların insanlarımız buluşmalarını sağlamakla kalmayıp birlikte hareket etme kabiliyeti kazandığını belirtti. Polattimur herkesin Ramazan Bayramını kutladığını belirtti ve gelen herkese teşekkür etti.

Gecede Bahçelievler belediye Başkanı da Söz alarak bu salonu her seferinde gerektiği gibi dolduran Bayburtlu hemşerilerime teşekkür ediyorum dedi .Başkan Develioğlu 9 Yıldır aksatmadan standını açan tek ilin Bayburt olduğunu belirterek Bayburt’un kendileri için ve Memleketimiz için önemini vurguladı,gelen herkese teşekkürlerini belirtti.

Program Musa Küçük’ün Dernek Başkanlarını halaya kaldırmasının ardından son buldu.

 

You may also like

Leave a Comment