Bakan Egemen Bağış’tan Bayburt Standına Ziyaret

by admin

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzarekeci Egemen Bağış, Bağcılar’da ki Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin standını ziyaret etti.

Bakana, Genel Başkan Abdurrahman Polattimur tarafından stantta yapılan yöresel faaliyetler, oyunlar ve skeçler hakkında bilgiler verdi. Bakan Bağış ‘‘Bayburt kültürünü İstanbul gibi büyük metropolde yaşatmak adına yapılan bu güzel çalışmalardan dolayı Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanına ve yönetimine teşekkür etti. Bu tür etkinliklerle yozlaşmaya yüz tutmuş kültürümüzün yaşatıldığını belirtti. Ayrıca Avrupa Birliğinin çeşitli projelerinde de Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin daha aktif rol oynamasının zamanının geldiğini belirtti. ’’

Daha sonra Bakan Bağış, hemşehrilerimiz tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplayarak karşılıklı sohbet edildi. Bakan’a Bayburtlu bir hemşehrimizin yapmış olduğu Avrupa Birliği Projelerinden biri olan ehramdan kravat, Abdurrahman Polattimur tarafından kendisine hediye edildi.  Sayın Bakan’da kendisini takdim edilen bu kravatı hemen boynuna takarak hemşehrilerimize güzel bir jest yaptı. Egemen Bağış’la beraber standa İstanbul Millletvekili Mehmet Muş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’te eşlik etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde Bakan ve beraberindeki heyet stanttan ayrıldı.

You may also like

Leave a Comment