BAĞCILAR ULU CAMİİNDE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği, İstanbul Bağcılar Ulu Camiinde Şehitlerimizi anmak için mevlit programı düzenledi.

Bayburt’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümünde, Şehitlerimiz Kuranlar ve Mevlitler okunarak anıldı. Program sonrasında Bayburtlu hemşerilerimize yemek verildi. Ulu Camiini dolduran Bayburtlu vatandaşlarımız Kuran Tilaveti Dinledi ve şehitlerimize dua ederek onları andı.

Mevlit Programında Zelkif Ağaoğlu, Alim Erkul, Muhammet Yurdunkulu, Bahattin Bayram, Maksut Demirhan, Emrullah Er, Dursun Kabadayı ve son olarak Özbey ispir sohbet ederek Kuran Tilaveti ve Mevlit okudular.

Programda sohbet eden Alim Erkul, öncelikle bu işi tertipleyen dernek yöneticilerine ve mevlide iştirak eden bay ve bayan hemşehrilerimize teşekkür ederek konuşmasına başladı.  Ve sohbetinde şunları söyledi, bir söz vardır Vatanı sevmek imandandır.

 İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür diyor büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy. O günlerde Bayburt, Gümüşhane, Erzurum ve Kars işgal edildiği gibi biz o günleri göremedik ama o günleri yaşayanları çok dinledik. Kurtuluş dönemlerimizi nesilden nesile aktarmak tıpkı Babamızdan evladına kalan bir mal gibi mirastır. Tefrikaya düşmeden bölücülük yapmadan gelecek nesillere bunları aktarmamız gerekiyor dedi.

Son olarak Özbey İspirli’nin yapmış olduğu duayla program sona erdi.

You may also like

Leave a Comment