İstişare toplantısı yapıldı

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği 33.olağan genel kurulun ardından ilk istişare toplantısını yaptı.

Kahvaltılı Toplantı saat: 10.00’da Bahçelievler Pramit Restaurant’ta yoğun katılımla gerçekleşti. Toplantının gündeminde teşekkür konuşması ve Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin bundan sonraki yapacağı faaliyetler hakkında davetlilere bilgi sunuldu.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasında ‘‘Bu gün buradaki kahvaltımızın amacı 2012 yılında ki faaliyet dönemimizi sizinle paylaşmaktır. İlk olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bilgi yarışmamızın bu yıl altıncısını organize edeceğiz. Her yıl Mart ayında düzenlediğimiz bu faaliyetimizde birinci olan çocuklarımızın dershanemizde kayıt olma sıkıntısı çektikleri için bu yıl ki yarışmamızı 29 Ocak tarihinde gerçekleştireceğiz. Katılımcı dernekler en geç 20 Ocak tarihine kadar Gençlik Kolları Başkanımız H.İbrahim Emirali ile irtibat kurması gerekiyor. Bu yılki yarışmada bir kural değişikliği var sadece 6 ve 7. Sınıfta okuyan çocuklara yarışma olacak.

21 Şubat Salı günü şehitlerimizi anmak adına mevlit okutacağız. 25 Şubat’ta B.evler Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde saat 17.00’de Bayburtlu resim sanatçılarına destek amaçlı bir resim sergisi açacağız. Ve akabinde Bağcılar Olimpik spor salonunda eğlenceli anlamlı kaynaşma gecesini hep beraber organize edeceğiz.

En önemli çalışmalarımızdan biri olan Halk Oyunları Yarışmamızın bu yıl ikincisini düzenleyeceğiz. BU faaliyetimizde 29 Mart’ta gerçekleşecek. Bununla ilgili Kültür Komisyonu Başkanımız ve Gençlik Kolları Başkanımızla irtibata geçebilirsiniz. Son müracaat tarihi 20 Aralık 2011 sizlerin ciddi desteklerini bekliyoruz.

Geleneksel futbol turnuvamızı 12 Nisan 2012 tarihinde idrak edeceğiz. 15 Nisan’da kuralarımız çekilecek ve 29 Nisan Pazar günüde futbol turnuvamızın açılışı yapılacak. Turnuvaya katılacak olan derneklerimize Spor Komisyonumuz yardımcı olacaktır. Haziran ayında futbol turnuvamızın finalini yapıp sezonu kapatmış olacağız. Faaliyetlerimiz bundan ibaret ve Haziran ayından sonra Bayburt’a giderek Uluslar arası Dede Korkut Şenliklerine katılacağız dedi.

Son olarak kongrede bize göstermiş olduğunuz teveccühden dolayı siz değerli hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ederim’’ dedi.

Başkanın konuşmasından sonra söz alan Yanıkçam Köyü Dernek Başkanı Baki Şimşekoğlu’da bir konuşma yaparak, köylerinde yaşanan felaketten dolayı Bayburt Derneklerinin köylerine maddi manevi desteklerini esirgememeleri gerektiğini ifade etti.

Toplantıya Ağaören Köyü Dernek Başkanı Mehmet Karakullukcu, Akşaçlı Köyü Dernek Başkanı Süleyman İspirli, Alapelit Köyü Dernek Başkanı Köksal Tosun, Alıçlık Köyü Dernek Başkanı Mehmet Ersoy, Armutlu Köyü Dernek Başkanı Yaşar Yılmaz, Arpalı Köyü Dernek Başkanı H.Osman Terzi, Arslandede Köyü Dernek Başkanı Necmettin Emirali, A.Çımağıl Köyü Dernek Başkanı Muammer Kocabey, Avcılar Bayburt Derneği Başkanı Sezgin Çamur, Aydıncık Köyü Dernek Başkanı Ali Durmuş, Balva Köyü Dernek Başkanı Salih Türk, Başçımağıl Köyü Dernek Başkanı İbrahim Akbal, Çakırözü Derneği Başkan Yard. Sinan Akkuş, Çatalçeşme Köyü Dernek Başkanı Cem Kaya Ilgaz, Çayıryolu Beldesi Dernek Başkanı Beyhan Akkoyunlu, Çerçi Köyü Dernek Başkanı Seyfettin Memiş, Çiftetaş Köyü Dernek Başkanı Müstekim Aydın, Çiğdemtepe Köyü Dernek Başkanı Halil Çelebi, Dağtarla Köyü Dernek Başkanı Bayram Kırmızı, Danışment Köyü Dernek Başkanı Orhan Pınar, Değirmencik Köyü Dernek Başkanı İsmail Kurban, Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya, Devetaşı Köyü Dernek Başkanı Enver Demirel, Elmalı Köyü Dernek Başkanı Yusuf Ataç, Gökçedere Beldesi Derneği Başkanı Yılmaz Akcan, Göldere Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Taştan, Güllüce Köyü Dernek Başkan Yard. Yusuf Acar, Güneşli Köyü Dernek Başkanı Alaattin Altuntaş, Hacıoğlu Köyü Dernek Başkanı Aydın Boğatır, Helva Köyü Dernek Başkan Yard. Fahri Kocabey, Işıkova Köyü Dernek Başkanı Sebahattin Karaaslan, İğdir Köyü Dernek Başkanı Ali Kacır, Kalecik Köyü Dernek Başkanı Kenan Oğuz, Karayaşmak Köyü Dernek Başkanı Erol Atasoy, Kıratlı Köyü Dernek Başkan Yard. Sehlan Burak, Konursu Beldesi Derneği Başkanı Murat Esentürk, Kurbanpınar Köyü Dernek Başkanı Ahmet Akbayram, Masat Köyü Dernek Başkanı Abdurrahman Burak, Ozansu Köyü Dernek Başkanı Bünyamin Demir, Petekkaya Köyü Dernek Başkanı Faruk Kılıçaslan, Pınarlı Köyü Dernek Başkanı Ali Kaygusuz, Sancaktepe Köyü Dernek Başkanı Kemalettin Karslı, Sırakayalar Köyü Dernek Başkanı Hamdi Türk, Silivri Bayburt Derneği Başkanı Önder Manavoğlu, Silivri Konursu Beldesi Dernek Başkanı Ahmet Küpelioğlu, Şair Zihni Dernek Başkanı Osman Öztürk, Taşçılar Köyü Dernek Başkan Yard. Kuddusi Yılmaz, Y.Kırzı Köyü Dernek Başkanı Ercan Durmuş, Yoncalı Köyü Dernek Başkanı Gülbeg Aydın, Yanıkçam Köyü Dernek Başkanı Baki Şimşekoğlu ve Balkaya Köyü Dernek Başkanı Mehmet Adıgüzel katıldı.

You may also like

Leave a Comment