GENÇLİK KOLLARI YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları 4.olağan kongresiyle yeni yönetimini seçti. Kongre Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde gerçekleşti.

İlgili Galeriye Git

İlk olarak saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan kongre, Gençlik Kolları tanıtım sinevizyonunla devam ederek, daha sonrasında Halil İbrahim Emirali tarafından Ercan Kazel’e, Ercan Kazel tarafından Abdurrahman Polattimur’a ve Mücahit Köse tarafından Süleyman Şahin’e onur plaketi verildi. Plaket takdiminin ardından Divan Kurulu heyeti seçildi ve Divan başkanlığını Abdurrahman Polattimur yardımcılığını ise Mücahit Köse ve Ahmet Okumuş yaptı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği eski Gençlik Kolları Başkanı Ercan Kazel bir konuşma yaptı. Konuşmasında, bir buçuk yıl önce göreve olağan üstü gelmesine rağmen güzel işler yaptıklarını belirtti. Bayburt Bar Yarışmalarının ilkini başlattıklarını ve bu yarışmayla Bayburt’a 6 tane yeni ekip kazandırdıklarını söyleyen Kazel, Gençlik Kollarının faaliyetlerinden de bahsetti. Eğitimi nedeniyle Gençlik Kolları Başkanlığını bırakmak zorunda kaldığını ve yeni göreve gelen arkadaşının başarılı olacağına inanarak duygu dolu sözlerle görevine veda etti.

Ercan Kazel’in ardından Ensar Özcan ve Naci Memiş’te konuşma yaparak gençlerin Bayburt için ne denli önemli olduğuna vurgu yaptılar.

Son olarak Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur’da bir konuşma yaparak, Gençlerin bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu ve Bayburt’un Kültürünü yaşatmaları gerektiğini ifade etti. Eski Başkan Ercan Kazel’e teşekkür ederek görevi devralacak yeni yönetime de başarı temennisinde bulunan Polattimur desteklerini esirgemeyeceklerini belirtti.

Konuşmacıların ardından tek listeyle girilen oylamada Halil İbrahim Emirali açık oylamada oyların tamamını alarak Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları yeni Başkanı oldu.

H.İbrahim Emirali’de teşekkür konuşması yaparak, yeni yönetimiyle beraber çıtaya bir kat daha yükselteceklerini belirtti ve herkese teşekkür etti.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin yeni yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu;

Halil İbrahim Emirali

Mücahit Köse

Nurhaktan Aydoğdu

Yunus Kaya

Nebi Yurdunlu

Erdinç Yılmaz

Ömer Temel

Fatih Şimşek

Sait Kaymak

Burak Karakullukçu

Musa Yıldız

Orhan Siyer

Muhammed Yıldırım

Fatih Kaygusuz

Fatih Develi

Erdem Bayhan

Muhsin Köse

You may also like

Leave a Comment