17. ULUSLARARASI DEDE KORKUT KÜLTÜR ŞÖLENİNE DERNEĞİMİZ KATILDI

by admin

Bayburtta düzenlenen 17 .Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni etkinliklerinin 1 günü akşamı Genç Osman Stadyumunda konser düzenlendi.

Grup Çinimaçin, Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri ve Yusuf Güneyin sahne aldığı Sponsorluğunu Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin yaptığı programa katılım oldukça yüksekti. Vali Al’ın yanı sıra Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkanı Abdurrahman Polattimur, TÜRKSAV Başkanı Yahya Akengin, dernek başkanları, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

      Bayburt’ta kurulan Grup Çinimaçin ve solisti Mustafa Serkan Yalçın’ın söylediği parçalarla başlayan program, Bosna Hersek Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri iel devam etti.Son olarak sahne alan Gençliğin çok beğendiği sanatçılardan olan Yusuf Güney söylediği parçalarla izleyenleri coşturdu.

  Konsere katılan Grup Çinimaçine Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkanı Abdurrahman Polattimur, Yusuf Güney’e de Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat’ın gecenin anısına Bayburt Taşından yapılma Bayburt Saat Kulesi maketi sunması ve Havai Fişek gösterileri  ile konser sona erdi.

You may also like

Leave a Comment