TURNUVANIN AÇILIŞI ESENLERDE GERÇEKLEŞTİ

by admin

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği köyler arası futbol turnuvasının On birincisinin açılışı İstanbul Esenler belediye stadyumunda yapıldı.

Oldukça yoğun katılımın olduğunu turnuva siyasilerden, sivil toplum kuruluşları Başkanlarına kadar herkesi bir araya getirdi. Hakan Şükür’ünde katıldığı futbol turnuvası saat 13.30’da başladı. On  birincisinin yapıldığı geneneksel köyler arası futbol turnuvasına bu sene 17 köy takımı katıldı. Köy dernekleri tam kadro futbol takımları ve seyircisiyle turnuvaya akın ettiler.

Eski milli futbolcu ve AK Parti milletvekili adayı Hakan Şükür’e yoğun ilgi vardı. Hakan Şükür’e Bayburt Kültür ve Yardım Derneği genel Başkanı Abdurrahman Polattimur tarafından ehramdan çanta ve kravat hediye edildi. Hediyelerin verilmesinin ardından Şükür, kısa birde konuşma yaptı. Daha sonra Hakan Şükür ve Abdurrahman Polattimur turnuvaya katılan 17 köy derneği futbol takımına katılım plaketi verdi. Ve tüm takımlarla hatıra fotoğrafı çekildiler.
Turnuvada ilk oynanılacak ve Medya T.V. ekranlarından canlı olarak yayınlanacak maçın kura çekimine geçildi. Kura çekimini Eski milli futbolcu ve AK Parti milletvekili adayı Hakan Şükür yaptı. Kura çekiminde ilk maçı oynayacak takımlar belli oldu. İlk maçı geçen seneninde kura çekiminde çıkan Çakırözü köyü ve Çerçi Köyü arasında oynanacağı belli oldu.
Turnuvaya katılanlarlar arasında Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak,  Eski milli futbolcu ve AK Parti 3.Bölge milletvekili adayı Hakan Şükür, MHP İl Başkan Yardımcısı Rahman Can, Bahçelievler AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erdoğan Şahin, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu,  Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Esnar Özcan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Temel, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Kıraç, Marmara Bölgesi Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ali Kemal Birgülr, Köy Dernek Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Bayburtlu vatandaşlar katıldı.
Turnuvada ayrıca Bayburt Kültür ve Yardım Derneği genel Başkanı Abdurrahman Polattimur, Eski milli futbolcu ve AK Parti milletvekili adayı Hakan Şükür, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu birer selamlama konuşması yaparak turnuvanın kaynaşma ve dayanışma noktasında çok önemli bir etkinlik olduğuna vurgu yaptılar.
Turnuva da son olarak Çerçispor ve Çakırözüspor karşılaşması oynandı ve maçı Çerçispor 6-0 kazanarak turnuvanın ilk maçından farklı bir galibiyetle ayrılmış oldu.
Turnuvaya katılan köy takımları ise şu isimlerden oluştu;
Elmalı Köyü Derneği,Hacıoğlu Köyü Derneği, Alapelit Köyü Derneği, Ağören Köyü Derneği, A.Çımağıl Köyü Derneği, Taşçılar Köyü Derneği, Çerçi Köyü Derneği, Alıçlık Köyü Derneği, Çakırözü Köyü Derneği, Sırakayalar Köyü Derneği, Kalecik Köyü Derneği, Sarıhan Köyü Derneği, Arpalı Köyü Derneği, Ozansu Köyü Derneği, Değirmencik Köyü Derneği, Petekkaya Köyü Derneği ve Tekirdağ Ağaören Köyü Derneği katıldı.

You may also like

Leave a Comment